Slovensko & Česká republika
+421 908 162 070 info@happyskin.sk
Close
ZÁZRAK ZVANÝ KYSELINA HYALURONOVÁ

ZÁZRAK ZVANÝ KYSELINA HYALURONOVÁ

Snom nás všetkých je udržať si mladú, pevnú, sviežu pleť. Teraz si povieme o tom ako je tento sen možné uskutočniť!

Prečo vznikajú vrásky?

Dôvodov je takmer nekonečno… Avšak v prvom rade to bude poklesom obsahu kyseliny hyaluronovej (strata vody) a gravitácia. Tieto dve dobroty zanechajú skôr či neskôr stopy na každom z nás. Ale veru ešte ani genetiku nemáme prekódovanú. Netreba ale zabúdať, že tvorbu vrások znásobuje stres, nevhodná strava, fajčenie, znečistené prostredie a konzumácia alkoholu. Takže pleti môžeme  pomôcť už len tým, že venujeme pozornosť nášmu životnému štýlu. Kyselina hyaluronová sa v kozmetike začala používať v 80. rokoch, objavená však bola už omnoho skôr, v roku 1936. V súčasnej dobe je to jeden z najobľúbenejších “elixírov”, a to nielen v oblasti krásy, obľúbenosť má aj v lekárskej brandži ako napríklad v oftalmológii, stomatológii, ORL. Kyselina hyaluronová sa prirodzene nachádza v našom tele: v našej pokožke, vo svaloch a kostiach, v kĺboch, krvi, pupočnej šnúre a lymfe.Človek s priemernou váhou má v sebe cca 15 g.

Obľúbenosť tohto „elixíru“ je pochopiteľný. Keďže dokáže viazať vodu v niekoľko tisíc násobkoch vlastnej váhy, pomáha udržiavať vysokú vlhkosť pokožky, teda intenzívne hydratuje, má vyplňujúci a spevňujúci efekt na jemné línie a vrásky.

Kedy a komu sa odporúča? 

Kyseliny hyaluronová sa používa na všetky typy pleti, ale ich účinok je najviac markantný na zvráskavenej, zrelej a suchej pleti. Bez váhania sa môže použiť aj na citlivú, podráždenú a svrbivú pleť. Tiež sa používa na starostlivosť o oči a prsia. Pure Hyaluron pleťový krém odporúčame používať už od veku 25rokov. Okrem všetkých vymenovaných priaznivých účinkov kyseliny hyaluronovej obsahuje aj levanduľovú vodu, ktorá upokojuje pleť, výťažok z plesnivca, ktorý chráni vlákna kolagénu a harmančekový olej, ktorý pomáha udržiavať pružnosť pleti, teda elasticitu. Sérum sa odporúča aplikovať pred nanesením krému na tvár.

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak