Slovensko & Česká republika
+421 908 162 070 info@happyskin.sk
Close
PRÍRODNÁ STAROSTLIVOSŤ O PÁNSKU PLEŤ

PRÍRODNÁ STAROSTLIVOSŤ O PÁNSKU PLEŤ

Pretože aj muži si zaslúžia mať zdravú a hydratovanú pleť!

O dámskej pleti je blogov, článkov a všeobecne rečí dosť, teraz si ale chvíľu pokecáme o pánskej pleti. Pánska pleť síce má svoje špecifické vlastnosti, avšak starostlivosť potrebuje rovnako ako dámska. Upravenosť a zdravý vzhľad predsa prináleží obom pohlaviam, hlavne v dnešnej dobe sa muži naozaj snažia o seba starať a vyzerať sexy. Štruktúra a funkcia mužskej a ženskej pokožky sú v podstate rovnaké, ale kvôli vysokej koncentrácii hormónu androgén (mužský pohlavný hormón), je predsalen tá mužská pleť iná.

V čom je teda odlišná pánska pleť?

„Vďaka“ tomuto hormónu sa v pánskej pleti viažu mazové žľazy viac ako u žien a to zapríčiňuje hojnejšie potenie a častejší výskyt akné a takzvaných čiernych bodiek. Taktiež holením si naši muži neustále odstraňujú hornú vrstvu pleti a dráždia tým pokožku. Tento hormón má na starosti aj to, že pánska pleť je o 20% hrubšia ako dámska, zadržiava tak viac vody a má menšiu odolnosť voči UV žiarením. Pri normálnom životnom štýle sa u mužov prvé známky starnutia objavujú cca o 10 rokov neskôr, ale v staršom veku to na nich prichádza rýchlejšie a vrásky sú hlbšie. V neposlednom rade vnímame aj to, že muži majú olejnatejšiu pokožku a tak nejak prirodzene nepoužívajú telové mlieka, ale pritom im unikajú iné živiny…

Čo teda pánska pleť potrebuje? Z nášho sortimentu jednoznačne odporúčame krém na tvár MAX, ktorý bol vyvinutý v súlade s potrebami mužov, teda aby sa bleskovo vstrebal a zabezpečil celodennú sviežosť a hydratáciu. V ňom obsiahnutý koenzím Q10 a výťažok z plesnivca dodáva pánskej pleti pružnosť a odolnosť, používa sa aj ako starostlivosť o okolie očí! Sprchový gél Bengál, dôkladne čistí, ale nevysušuje, bohato vyživuje, hydratuje vďaka obsahu BIO mandľového oleja a pantenolu (vitamín B5), používa sa aj ako šampón na vlasy či pena na čistenie tváre. Dnešným veľkým trendom je brada: Nehovorím, že sa to nám ženám nepáči, ale musí byť naozaj upravená! Theos olej na starostlivosť o bradu so svojimi prírodnými ingredienciami zabezpečí aby brada aj pokožka pod ňou bola mäkká a hydratovaná. A krásne vonia 🙂 Na každodenné čistenie sú tu mydlá Eben s aktívnym uhlím, vhodné aj na mastnú pleť a pleť náchylnú k akné.

 

Mydlá Poklad Transylváne sú tiež dobrou voľbou. Soľ z Praidu má protizápalové účinky, a účinne čistí a hydratuje.

A áno veru my ženy sa pozeráme na ruky muža hneď a okamžite, takže krém na ruky Neola keďže nezanecháva mastný pocit je povinnou výbavou na tej jednej poličke v kúpeľni. BIO mandľový olej, ricínový olej, nechtíkový olej sa o ruky a dlane postarajú v plnej miere.

A áno taktiež nám musí muž pekne voňať, preto Silk Men Deodorant bez obsahu hliníka a parabénov je navrhnutý tak, aby zabezpečil sviežosť a zabránil nepríjemným pachom.

 

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak