Ocean time

PRODUKTY RADU OCEAN TIME

HLAVNÉ ÚČINNÉ LÁTKY:

Rad produktov na omladenie pleti s cieleným účinkom - vyhladenie vrások, spevnenie pokožky

Prírodné aktívne zložky:

Morské riasy UNDARIA PINNATIFIDA

Táto hnedá morská riasa, známa aj ako Wakame, obsahuje kyselinu wakamovú so silným účinkom proti vráskam. V jadre fibroblastov reaktivuje 14 tzv. spiacich génov, ktoré sa podieľajú na štrukturálnom zložení matrix. Kyselina wakamová tak ovplyvňuje kvalitatívne a kvantitatívne zloženie matrix, resp. zvyšuje množstvo a kvalitu jej zložiek, ako sú kolagén, elastín a kyselina hyalurónová. To má zásadný vplyv na redukciu vrások. 

Morské riasy ULVA LACTUCA

Táto zelená morská riasa obsahuje veľké množstvo oligosacharidov a je cenná pre svoju schopnosť "zahusťovať" pokožku. Výrazne prispieva k syntéze kolagénu a kyseliny hyalurónovej a zvyšuje expresiu génu RHAMM, vďaka čomu je kyselina hyalurónová v pokožke oveľa stabilnejšia. V neposlednom rade inhibuje MMP, enzým, ktorý rozkladá kolagén a iné štruktúry extracelulárnej matrix. Okrem toho Ulva Lactuca znižuje aj produkciu progerínu, proteínu starnutia. Vďaka pôsobeniu výťažku z tejto riasy je preto pokožka pevnejšia, pružnejšia a krásne "plná".

Morské riasy DICTYOPTERIS MEMBRANACEA (morská papraď)

Táto riasa priamo pôsobí na gény v kožných bunkách, ktoré riadia 3 kľúčové kroky pigmentácie. Zmenšuje veľkosť melanozómov v procese ich dozrievania - nosičov, "zásobární" pigmentu; inhibuje aktiváciu melanogenézy (tvorbu a distribúciu pigmentu) a znižuje množstvo exportovaného pigmentu obmedzením migrácie melanozómov. Účinok tejto "depigmentačnej" riasy spočíva v redukcii pigmentových škvŕn a postupnom zjednotení tónu pleti.

Morské riasy ALARIA ESCULENTA (wakame atlantické)

Táto morská riasa reaktivuje metabolizmus starnúcich buniek tým, že znižuje produkciu progerínu, proteínu zodpovedného za rýchlejšie starnutie. Stimuluje tiež detoxikáciu buniek a mitochondriálnu aktivitu (zlepšuje metabolizmus buniek). Senescentné bunky (starnúce bunky, ktoré stratili schopnosť deliť sa) sa redukujú (je ich výrazne menej) a pokožka je tak chránená pred starnutím.

Dermo - aktívne zložky

RETINOL - LIKE: výťažok z lucerny - Alfalfa

Stabilnejší a lepšie znášaný ako retinol? Toto je naša účinná látka "RETINOL-LIKE", ktorá má inú štruktúru, ale rovnaký mechanizmus účinku ako retinol. Túto definíciu presne spĺňa cukrový extrakt (galaktomannan) z tolice lucerny známej aj ako lucerna. Svojím pôsobením v pokožke solic galaktomannan stimuluje fibroblasty, ktoré potom tvoria viac kolagénu. Zároveň inhibuje syntézu enzýmu MMP1, takže nedochádza k spätnej a nadmernej degradácii kolagénu. Kolagénová sieť v extracelulárnej matrix je hustejšia, a tak sa dostaví konečný efekt ako pri retinole. Bunky dermy "vytláčajú" bunky epidermy na povrch a pokožka sa obnovuje; je plnšia, pevnejšia, pružnejšia a hladšia.

Stabilizovaný vitamín C

Vitamín C ako taký je veľmi nestabilný, a preto ALGOTHERM používa iba stabilný derivát vitamínu C. Táto stabilná forma sa ľahšie vstrebáva do pokožky, a preto nepodlieha rýchlej degradácii vplyvom tepla, UV žiarenia a neoxiduje. Vitamín C má silné antioxidačné účinky, neutralizuje voľné radikály spôsobené expozíciou (vonkajšie a vnútorné vplyvy - znečistenie, žiarenie rôzneho spektra, stres,...) a tým zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky a poškodeniu jej štruktúr. Pôsobí na úrovni epidermy a dermy - bunky vrátane ich DNA sú chránené a môžu naďalej plniť svoju funkciu. V neposlednom rade vitamín C stimuluje proliferáciu fibroblastov. Produkcia kolagénu sa zvyšuje a produkcia kolagenázy (MMP) je inhibovaná.

LIFTING - LIKE: OSILIFT®

Vďaka svojej 3D štruktúre vytvára Osilift® (organický výťažok z ovsa) mnoho väzieb s bunkami rohovej vrstvy, a tak dokonale priľne k pokožke ako "druhá koža". Táto "druhá koža", alebo skôr neviditeľný film, je pevne spojená s povrchom našej pokožky, ale zároveň je pružná a priepustná pre látky určené na následnú starostlivosť.

Vytvárajú pomyselné mostíky medzi jednotlivými bunkami našej pokožky, čím tieto bunky stabilizujú a vytvárajú takzvanú ťahovú silu. A okamžitý liftingový efekt je tu! Vďaka svojej vysokej molekulovej hmotnosti zostáva Osilift® na povrchu pokožky, kde pôsobí dvoma spôsobmi: vyhladzuje mikroreliéf pokožky a napína (liftinguje) pokožku.

HMW kyselina hyalurónová

Vďaka svojej vysokej molekulovej hmotnosti zostáva kyselina hyalurónová na povrchu pokožky. Hydratuje vrchné vrstvy epidermy a posilňuje bariérovú funkciu pokožky.

Výsledkom je, že nedochádza k nežiaducim transepidermálnym stratám vody a voda zostáva uzamknutá tam, kam patrí - v pokožke, kde nerušene cirkuluje bez dehydratácie. Okrem toho HMW vyhladzuje jemné vrásky

a vrásky, takže pleť je nielen dokonale a prirodzene hydratovaná, ale aj hladká (vyhladená) a zamatovo jemná.

Ďalšie aktívne zložky 

Adenozín

Biomimetický (pre telo špecifický) nukleozid. Jeho úlohou v starostlivosti Algotherm je stimulovať tvorbu kolagénu a elastín pre silnejšiu a pevnejšiu pokožku. Adenozín tiež stimuluje mikrocirkuláciu a bunkovú energiu. Výsledkom je "prebudenie" metabolizmu. Kožné procesy tak fungujú tak, ako majú, doslova na "plný plyn" - tak, ako je to prirodzené pre mladú, zdravú pokožku. Výsledkom je krásna, žiarivá pleť.

Bambucké maslo

Účinné látky s vysokým podielom vitamínov (A, D, E, F), ktoré majú silné regeneračné a obnovujúce účinky. Obsiahnutý alantoín regeneruje pokožku, nenasýtené mastné kyseliny a fytosteroly majú protizápalový a dekongestívny účinok a tiež hrajú nezastupiteľnú úlohu pri obnove kožnej bariéry. Bambucké maslo teda pokožku vyživuje, regeneruje, obnovuje a krásne zvláčňuje.

Vitamín E

Silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom. Pokožka a jej bunky sú tak odolnejšie voči účinkom expozície - súboru vonkajších a vnútorných negatívnych vplyvov, ako je znečistené ovzdušie, žiarenie rôzneho spektra, stres, ...).

Derivát mentolu (menthylaktát)

Derivát mentolu (mentol + kyselina mliečna) s veľmi jemným, dlhotrvajúcim chladivým účinkom pre príjemný, svieži pocit na pokožke. Aktivuje mikrocirkuláciu, pôsobí proti známkam únavy. Pre oddýchnutú, sviežu a žiarivú pleť bez podráždenia.

oceantime je perfekt

PRODUKTY RADU OCEAN TIME