Slovensko & Česká republika
+421 908 162 070 info@happyskin.sk
Close

Ako zistiť svoj typ pleti

Mám normálnu, zmiešanú alebo citlivú pleť? A ako spoznám, ak je moja pleť problematická? Každý typ pleti má určité vlastnosti, podľa ktorých bezpečne rozpoznáte ten svoj. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Vybrať ten správny výrobok pre starostlivosť o pleť možno len vtedy, ak poznáte typ svojej pleti. Každá koža je trochu iná a navyše sa časom mení. Určiť správne typ pleti teda nie je jednoduché. V každom prípade i Vaša pleť zapadá do jednej z 4 skupín. Stačí zistiť jej vlastnosti!

  1. Zmiešaná pleť
  2. Normálna pleť
  3. Suchá pleť
  4. Citlivá pleť

 

Základným krokom, pre každý typ pleti je nepísané pravidlo: „ Odlíčiť sa každý večer“ aj keď sa Vám nechce, lebo prídete domov neskoro v noci a na jediné čo myslíte je ako si už ľahnete, tak tento krok by ste nemali v žiadnom prípade vynechať!

Následne by ste si mali opláchnuť tvár čistou vodou aby ste odstránili aj  posledný make-up = toto by sme mali zvládnuť každý večer a čo ráno? Tým sme mali začať 🙂

Ráno si poriadne umyjeme tvár, použijeme (ak je čas) jemný peeling na tvár, ktorý zmyjeme vodou a jemne utrieme tvár do sucha, takže necháte tvár aspoň 20 minút dýchať, potom si pripravíme obyčajnú hygienickú vreckovku, ktorú rozdelíme na 4 rovnaké časti a priložíme ju na čelo, bradu a líca, pokiaľ sa po chvíľke objaví mastná škvrna, tak v tejto časti máte pleť premastenú.

  1. Premastené papieriky sa ukázali len v T zóne (čelo, nos, brada), vaša pleť je zmiešaná.
  2. Veľké množstvo premastenia na celej tvári je prejav mastného typu pleti.
  3. Ak sa neobjavili žiadne škvrny, v danej zóne je vaša pleť suchá.
  4. Normálny typ pleti sa prejavuje slabými premastenými odtlačkami.

Tak ako dámy?

Určite ste sto zvládli, o tom nepochybujeme 😉 Teraz viete na akú kozmetiku sa zamerať a ktorá je pre Vás vhodná – takže už Vás pustíme nakupovať 🙂

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak