Tradičné Aleppské mydlo - 20% olej z vavrínových bobúľ - 160g

26001
Neohodnotené

Tuhé mydlo vyrobené tradičnými metódami obsahuje prírodný glycerín a jeho kvalita je daná jeho jedinečným zložením. Olej z vavrínových bobúľ a olivový olej mu dodávajú mimoriadne vlastnosti pre suchú a citlivú pokožku.


  • (>5 ks) Skladom
€10 / ks
Kategória: Aleppské mydlá
Hmotnosť: 0.17 kg
 

Aleppské mydlo, nazvané podľa sýrskeho mesta Aleppo bolo prvýkrát vyrobené v Sýrii pred viac ako 3000 rokmi a je prvým a najstarším mydlom na svete. Alleppské mydlo sa stále podľa tradičných receptúry a postupov naďalej vyrába v Sýrii a používa sa po celom svete, kvôli jeho liečivým a čistiacim účinkom.

Hlavné zložky Aleppského mydla sú olivový olej a olej z vavrínovca, známy pre svoje kozmetické vlatnosti a účinok na pokožku. Od pradávna sa tento olej využíva na citlivú, podráždenú, poškodenú alebo veľmi suchú pokožku.

DERMATOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Olivový olej v mydle Aleppo je to, čo dodáva mydlu ultra-hydratačný účinok a upokojujúce vlastnosti.

Olej z vavrínových bobúľ má antibakteriálne, upokojujúce a čistiace účinky, pomáha zmierniť napätie a podráždenie pokožky.

Mydlo Aleppo je ideálnym riešením pri dermatologických problémoch, ako je akné, ekzém a psoriáza. Aleppské mydlo je možné používať aj ako a šampón 1 až 2 krát týždenne, keďže účinne lieči lupiny.

Dá sa použiť aj ako pleťová maska - nechajte pôsobiť na pokožke jednu minútu a potom opláchnite čistou vodou.

Pre mužov je mydlo ALEPPO tiež skvelý krém na holenie, chrániaci aj najcitlivejšiu pleť a ukľudňuje ju po holení vďaka antiseptickým a dezinfekčným vlastnostiam extraktu z vavrínovca.